Jaki jest cel przekładni D3 w mojej automatycznej skrzyni biegów?

Autor: Laura McKinney
Data Utworzenia: 2 Kwiecień 2021
Data Aktualizacji: 14 Móc 2024
Anonim
2012 Audi A6 C7 - 308 tys. km i wciaż żyje... Co się działo? Test długodystansowy.
Wideo: 2012 Audi A6 C7 - 308 tys. km i wciaż żyje... Co się działo? Test długodystansowy.

Zawartość

Nowoczesne samochody z roku na rok otrzymują coraz więcej funkcji.

Niektóre funkcje są bardziej potrzebne niż inne, ale każda funkcja odgrywa rolę, jeśli przyjrzysz się bliżej.

Jedną z tych „dziwnych” cech jest, jak wielu by powiedziało, przekładnia D3 w automatycznych skrzyniach biegów.

Większość z nas nigdy wcześniej nie używała tego sprzętu i prawdopodobnie nie będzie tego robić w przyszłości. Ale do czego służy ta przekładnia D3 iw jakich sytuacjach powinna być używana? W tym artykule omówimy wszystko, co dotyczy skrzyni biegów D3: niektóre niezbędne informacje, jej znaczenie i inne ogólne informacje na temat automatycznej skrzyni biegów. Zacznijmy!

Przekładnia D3 Znaczenie i cel

Przekładnia D3 oznacza Drive 3, co oznacza, że ​​po wybraniu tego biegu dźwignia zmiany biegów blokuje automatyczną skrzynię biegów na 3 biegu.

„Ale mam automatyczną skrzynię biegów i nie mam manualnej skrzyni biegów z biegami!” Możesz pomyśleć. Cóż, nawet jeśli twoja skrzynia biegów jest automatyczna, masz w niej biegi. Jedyna różnica polega na tym, że istnieje jednostka sterująca z pompą hydrauliczną i niektórymi zaworami, które zmieniają się za Ciebie, zamiast robić to samodzielnie.


POWIĄZANE: Objawy złego neutralnego wyłącznika bezpieczeństwa

Jaki jest zatem cel sprzętu D3?

Cóż, jest wiele różnych sytuacji, w których powinieneś użyć sprzętu D3. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym kraju ze śniegiem i lodem, prawdopodobnie lepiej znasz ten sprzęt niż mieszkasz w cieplejszym stanie.

Jeśli jedziesz po śliskim i stromym wzgórzu, możesz chcieć wyłączyć system ABS / ESP i wybrać bieg D3, aby upewnić się, że skrzynia biegów nie zmieni biegu, gdy opony się obracają, powodując spadek prędkości i opuszczenie utknąłeś w błocie lub śniegu.

Inną częstą sytuacją jest zjazd z długiego wzniesienia. Jeśli wybierzesz bieg D3, blokuje się on na trzecim biegu. Problem z automatycznymi skrzyniami biegów polega na tym, że często pracują na niskich obrotach, a hamulca silnikowego prawie nie ma. To zaleta ręcznej skrzyni biegów: zawsze masz bezpośredni kontakt z kołami napędowymi, a silnik pomaga zahamować prędkość zamiast ciągłego wciskania pedału hamulca.


Jeśli jednak wybrałeś bieg D3 podczas zjazdu ze wzniesienia, spowoduje to zwiększenie prędkości obrotowej silnika, co spowoduje większe przeciwciśnienie i hamowanie silnikiem, a także będzie działać bardziej jak ręczna skrzynia biegów. Dzięki temu jesteś w stanie zmniejszyć i kontrolować prędkość za pomocą silnika. Oszczędza to paliwo i dużo hamowania podczas zjazdu ze wzniesienia na długich dystansach.

Wielu kierowców ciężarówek stosuje tę metodę, aby zablokować niższy bieg podczas zjazdu, aby zapobiec przegrzaniu klocków hamulcowych i zaoszczędzić trochę paliwa. W najgorszych przypadkach przegrzane klocki hamulcowe mogą spowodować awarię hamulców, co może prowadzić do niebezpiecznej sytuacji, zwłaszcza podczas zjazdu ze wzniesienia, jak można sobie wyobrazić. Oszczędza również drogie koszty napraw związanych z wymianą tarcz i klocków hamulcowych w garażu.

Zalety korzystania ze sprzętu D3

  1. Zmniejszysz przebieg podczas zjazdu
  2. Zminimalizujesz koszty naprawy hamulca podczas zjazdu ze wzniesienia
  3. Zapewni Ci większą kontrolę, gdy samochód utknie lub przejedzie przez zły teren
  4. Zapewni Ci większą kontrolę na śliskich powierzchniach
  5. Będzie to łatwiejsze w obsłudze, jeśli holujesz za sobą inny pojazd

A co z pozostałymi biegami D1, D2, D4 w mojej skrzyni biegów?

To samo dotyczy tych biegów, a jedyną różnicą jest prędkość transmisji. Liczba za nim wskazuje, który bieg powinien być zablokowany. Litera L oznacza niski bieg, który w większości przypadków oznacza niższy bieg niż pierwszy bieg.


Więc który sprzęt jest najlepszy?

Zależy to od sytuacji i przy dokonywaniu wyboru należy kierować się zdrowym rozsądkiem, aby upewnić się, że silnik nie pracuje zbyt wysoko lub za wolno. Zależy to również od przełożenia skrzyni biegów i osi, więc nie jest możliwe podanie dokładnej odpowiedzi dla wszystkich modeli samochodów.

Jeśli jednak utkniesz w śniegu, prawdopodobnie będziesz chciał wybrać najniższy lub drugi bieg, aby koła nie obracały się zbyt szybko. Spowoduje to tylko, że koła wślizgną się w śnieg, a utkniesz jeszcze bardziej niż wcześniej.

Jeśli jedziesz pod górę po śliskiej nawierzchni, możesz wybrać bieg D3 lub D4. Jeśli chcesz używać go jako hamulca silnikowego, będziesz musiał sam przekonać się, czy 2., 3. czy 4. bieg zapewnia najlepszy hamulec silnikowy bez zbyt dużej prędkości. Zalecane obroty to około 3000 obrotów na minutę w dół, a można jechać nawet wyżej, jeśli podjazd jest wyjątkowo stromy.

Wniosek

Gdy zagłębisz się w temat, transmisja D3 jest idealna w wielu różnych sytuacjach, jeśli wiesz, kiedy jej użyć. Dzięki tym informacjom możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, unikając konieczności wymiany klocków i tarcz hamulcowych, zwłaszcza jeśli mieszkasz na obszarze o złym terenie lub stromych wzgórzach. Może również uratować Cię, jeśli kiedykolwiek utkniesz w samochodzie w błocie lub śniegu.

Mam nadzieję, że nauczyłeś się kilku rzeczy z tego artykułu i czujesz się komfortowo używając tego sprzętu na swoją korzyść. Jeśli masz dodatkowe pytania w tym temacie, na które chciałbyś odpowiedzieć, prosimy o komentarz poniżej, a ja odpowiem najszybciej jak to możliwe. Jeśli masz dodatkowe pytania, możesz przejrzeć nasze inne posty, korzystając z funkcji wyszukiwania na naszej stronie internetowej.