5 powodów, dla których pedał hamulca spada na podłogę podczas pracy lub uruchamiania silnika

Autor: Laura McKinney
Data Utworzenia: 2 Kwiecień 2021
Data Aktualizacji: 17 Móc 2024
Anonim
Brake Pedal Goes To The Floor When The Engine Is Running...Solved! Here’s What Worked For Me
Wideo: Brake Pedal Goes To The Floor When The Engine Is Running...Solved! Here’s What Worked For Me

Zawartość

Możesz zignorować wiele drobnych problemów, jeśli chodzi o samochody, ale nigdy nie powinieneś ignorować żadnych problemów z hamulcami.

Jeśli zauważysz, że pedał hamulca uderza w podłogę, gdy silnik pracuje, należy zachować szczególną ostrożność. W rzeczywistości może to spowodować całkowite zaniknięcie funkcji hamowania!

Dlatego zdecydowanie nie zaleca się kontynuowania jazdy samochodem, jeśli doświadczysz czegoś takiego. Ale co to powoduje i jak możesz to naprawić? Dowiedzmy Się!

Przyczyny uderzenia pedału hamulca w podłogę podczas pracy lub uruchamiania silnika

  1. Wyciek płynu hamulcowego
  2. Wadliwy główny cylinder hamulcowy
  3. Wadliwy wzmacniacz hamulca
  4. Powietrze w układzie hamulcowym
  5. Niski poziom płynu hamulcowego

Te przyczyny są najczęstszymi przyczynami wystąpienia tego problemu. Oto bardziej szczegółowa lista najczęstszych przyczyn, dla których pedał hamulca uderza w podłogę, gdy silnik pracuje lub podczas uruchamiania samochodu.

Wyciek płynu hamulcowego

Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest wyciek płynu hamulcowego gdzieś w układzie hamulcowym. Często jest to spowodowane zardzewiałym przewodem hamulcowym, ale może to być również problem z nieszczelnymi uszczelkami na tłokach zacisku.


Jednak wycieki płynu hamulcowego są często bardzo widoczne na ziemi, więc jeśli widziałeś kałużę płynu na podłodze garażu, zdecydowanie nadszedł czas, aby sprawdzić, czy nie ma wycieków płynu hamulcowego.

Naciśnięcie pedału hamulca z wyciekiem płynu spowoduje wylanie płynu hamulcowego. Kiedy pedał hamulca wraca do góry, zamiast tego zasysa powietrze przez nieszczelność, co spowoduje, że pedał hamulca będzie bardzo zabagniony.

Powiązane: 5 objawów wycieku płynu hamulcowego

Wadliwy główny cylinder hamulcowy

Inną częstą przyczyną uderzania pedału hamulca o podłogę podczas pracy silnika jest uszkodzony główny cylinder hamulcowy. Główny cylinder hamulcowy znajduje się za pedałem hamulca po drugiej stronie zapory ogniowej komory silnika.

Zadaniem głównego cylindra hamulcowego jest dociskanie płynu hamulcowego do tłoczków zacisku w celu zmniejszenia prędkości pojazdu.


Główny cylinder hamulcowy ma uszczelkę wokół tłoczka popychającego i jeśli ta uszczelka zacznie przeciekać - po naciśnięciu pedału hamulca ciśnienie hamowania powróci po drugiej stronie tłoczka.

Spowoduje to, że pedał hamulca zawsze będzie tracił nacisk, gdy go naciśniesz, co będzie przypominało bagnisty lub tonący pedał hamulca.

Uszkodzony wzmacniacz hamulca

Pomiędzy głównym cylindrem hamulcowym a pedałem hamulca znajduje się wzmacniacz siły hamowania. Urządzenie wspomagające siłę hamowania wykorzystuje podciśnienie, aby zwiększyć siłę hamulców po dotknięciu pedału hamulca.

Jeśli nawet jeździłeś samochodem bez działającego wzmacniacza siły hamowania, wiesz, ile ciśnienia wymaga bez niego.

Jeśli pedał hamulca zaczyna wytwarzać ciśnienie bardzo nisko, ale wydaje się bardzo sztywny, gdy dotrze tam blisko dna, najprawdopodobniej masz problem ze wzmacniaczem siły hamowania. Niezbyt często dochodzi do awarii wzmacniacza siły hamowania, ale zdarza się to w niektórych modelach samochodów.


Powiązane: Objawy złego wzmacniacza siły hamowania

Powietrze w układzie hamulcowym

Czy Ty lub ktoś inny wymienił ostatnio coś w hydraulicznym układzie hamulcowym samochodu bez późniejszego prawidłowego odpowietrzenia hamulców? To może być twój problem!

W przeciwieństwie do płynu hamulcowego powietrze jest ściśliwe. Dlatego układ hamulcowy musi być całkowicie pozbawiony powietrza do szybkiego wzrostu ciśnienia, aby nie uzyskać bagiennego pedału hamulca.

Jedynym sposobem usunięcia powietrza z układu płynu hamulcowego jest jego prawidłowe odpowietrzenie. Oto film pokazujący, jak można odpowietrzyć układ hamulcowy.

Niski poziom płynu hamulcowego

Jeśli na desce rozdzielczej znajduje się lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego, zdecydowanie nadszedł czas, aby sprawdzić poziom płynu hamulcowego.

Jeśli poziom płynu hamulcowego jest niski, może on przedostać się do układu hamulcowego, na przykład podczas wykonywania ostrych zakrętów. O tym, co dzieje się z układem hamulcowym, gdy jest w nim powietrze, mówiliśmy w poprzedniej sekcji.

Gdyby poziom płynu hamulcowego był tak niski, że do układu dostało się powietrze, nie wystarczyłoby go uzupełnić. Musisz ponownie odpowietrzyć układ hamulcowy.

Jak naprawić pedał hamulca, który uderza w podłogę, gdy silnik pracuje?

Teraz, gdy znasz najczęstsze powody, dla których pedał hamulca uderza w podłogę, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak zdiagnozować i jak rozwiązać ten problem. A więc zacznijmy.

  1. Poszukaj wycieków zewnętrznych: Sprawdź wszędzie pod samochodem, czy nie ma oznak wycieków płynu hamulcowego. Sprawdź przewody hamulcowe, węże i zaciski hamulcowe. Najczęstszy wyciek pochodzi z zardzewiałych przewodów hamulcowych, ale może pochodzić z uszkodzonych gumowych uszczelek na tłokach zacisku. Wymień nieszczelną część.
  2. Sprawdź poziom płynu hamulcowego: Sprawdź poziom płynu hamulcowego w zbiorniku w komorze silnika i uzupełnij do MAX, jeśli to konieczne. Jeśli poziom płynu był naprawdę niski, w układzie hamulcowym może znajdować się powietrze, co oznacza, że ​​trzeba go odpowietrzyć.
  3. Odpowietrz układ hamulcowy: Następnym krokiem jest odpowietrzenie układu hamulcowego, aby usunąć z niego całe powietrze. Możesz go znaleźć w tym filmie, aby zapoznać się z pełnym procesem odpowietrzania układu hamulcowego w domu.
  4. Odłącz przewód podciśnieniowy urządzenia wspomagającego siłę hamowania: Odłącz przewód podciśnieniowy od urządzenia wspomagającego siłę hamowania i spróbuj ponownie wcisnąć pedał hamulca. Jeśli problem nadal występuje, najprawdopodobniej masz uszkodzony główny cylinder hamulcowy.
  5. Sprawdź lub wymień główny cylinder hamulcowy: Wyjmij i sprawdź główny cylinder hamulcowy pod kątem jakichkolwiek oznak uszkodzenia uszczelki. W przypadku większości głównych cylindrów hamulcowych nie można kupić samej uszczelki - trzeba więc wymienić cylinder hamulcowy.
  6. Sprawdź lub wymień urządzenie wspomagające siłę hamowania: Ostatnim krokiem jest sprawdzenie i wymiana wzmacniacza hamulca, jeśli zauważysz w nim coś podejrzanego. Jeśli jednak wszystko inne wydaje się w porządku i 100% pewności, że w układzie hamulcowym nie ma już powietrza, istnieje duża szansa, że ​​wzmacniacz hamulca jest wadliwą częścią.

Często zadawane pytania dotyczące pedałów hamulca

Dlaczego pedał hamulca uderza w podłogę, kiedy uruchamiam samochód?

Najczęstsze powody, dla których pedał hamulca uderza w podłogę podczas uruchamiania samochodu, to wyciek płynu hamulcowego, uszkodzony główny cylinder hamulcowy lub wadliwy wzmacniacz hamulca.

Skąd wiesz, czy główny cylinder jest uszkodzony?

Najłatwiejszym sposobem ustalenia, czy główny cylinder hamulcowy jest uszkodzony, jest wyjęcie przewodu podciśnieniowego wzmacniacza hamulca. Jeśli pedał nadal tonie, najprawdopodobniej jest to spowodowane wyciekiem płynu, powietrzem w układzie lub wadliwym głównym cylindrem hamulcowym. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, jest wizualne sprawdzenie znajdującej się wewnątrz uszczelki.

Skąd mam wiedzieć, czy mój wzmacniacz siły hamowania lub pompa główna są uszkodzone?

Odłącz przewód podciśnieniowy od urządzenia wspomagającego hamowanie. Jeśli problem zniknął po bardzo mocnym naciśnięciu pedału hamulca, najprawdopodobniej masz zły wzmacniacz hamulca. Jeśli problem nadal występuje, najprawdopodobniej masz uszkodzony główny cylinder hamulcowy.

Dlaczego mój pedał hamulca spada na podłogę po wykrwawieniu?

Zdarza się, że nie wykonałeś procedury prawidłowo. Przed zwolnieniem pedału hamulca należy zamknąć śruby odpowietrzające; w przeciwnym razie powietrze zostanie zassane do systemu przed zamknięciem zaworu odpowietrzającego.